juujuu

Fyzická osoba a vystavení faktury

Jsem fyzická osoba, student. Pro svého kamaráda jsem udělal službu – webové stránky. Kamarád by potřeboval ode mě fakturu. Přečetl jsem si na internetu, že fyzická osoba může také vystavit fakturu, místo IČa uvede své rodné číslo. Ovšem moje otázka spočívá v tom, jak to bude se zdaněním? Budu muset něco odvádět?

Odpovědi
Hlada

Je to příležitostný příjem, který spadá podle zákona 586/92 o daních z příjmů pod §10. Tyto příjmy jsou do 20 000/rok osvobozeny od daně z příjmů.