Miroslavst

Funkce airbagu

Přeji krásný večer všem. Zajímala by mě funkce airbagu. Ale z hlediska jeho zajištění mimo jízdu. Je při vypnutém zapalování airbag v činnosti? airbag se uvede v činnost při nárazu. Může jeho vystřelení způsobit třeba silná rána do přední části vozidla při parkování?

Nejlepší odpověď
kropitko

Dobrý večer,podle mého,pokud je zapalování vypnuté,tak je airbag nefunkčí.

Další odpovědi
anonym

nemusi to samozrejme platit obecne ale v pripade Skody Felicia i Fabia funguje airbag az po zapnuti zapalovani. Jednoduse proto, ze predtim je vypnuta elektronika a nepracují ani senzory: akcelerometry, ktere meri nahle zrychleni (zpomaleni).

Teprve po kazdem spusteni zapalovani probehne pocatecni diagnostika airbagu.