with.love

fungují nějaké šumivé tablety? máte zkušenost?

myslím šumáky typu hořčík, vitamin C…

Nejlepší odpověď
Bedy

Tyhle šumáky nemám rád, protože používají škodlivá náhradní sladidla jako cyklamáty či sacharin.
Lepší je vždycky si najít přírodní zdroj vitamínů a minerálů, protože fungují efektivněji, než to dohánění tabletami či šumáky.
Ale nevidím důvod, proč by tablety a šumáky neměly fungovat.

Další odpovědi
iceT

V lékárně jsem se nedávno dozvěděla,že např.šumivé tablety Magnesium jsou dobré,když je v těle akutní nedostatek magnesia,tedy jako první pomoc,že mají rychlý nástup účinku,ale já nic takovéto nepiju,neboť chuť toho je odporná.

Drap

Fungují, proč by neměly ?

tatanka

Domnívám se ,že specialně Vitamin C je lepší než šumák nahradit přírodními zdroji a to samé i ostatní látky potřebné k našemu životu.

terry

Jak to myslíš – fungují? Jako jestli obsahují vitamíny? Nějaké ano, ale moc toho nebude. A přidaných látek bude mnoho.
Šumivý používám jn acylpyrin.

cochee

Konkrétně ten hořčík fakt funguje na křeče, které mívám ráno po moc pivech a tedy dehydrataci 🙂 používám tablety hořčík+vit. B6 od Zdrovit (není to reklama 🙂 ) a chuť mají příjemnou (pro IceT), na dně sklínky akorát zbývá troška jedlé sody, která tam je asi kvůli pH, to opravdu chutné není, tak to řeším přidáním lžičky citronové šťávy. Vitamin C jsou pro mě vyhozené peníze, protože si dávám terapii hyperdávkami vitamínu a jednogramové tablety jsou fakt málo a jsou drahé.

TerkaK

Za mně co funguje, pomaham mi to proti křečím, je magnerot – https://www.mag­nerot.cz/magne­rot , ale to není doplněk stravy ale lék s obsahem hořčíku