lukas.zmizik

funguje vůbec u nás něco jako presumpce viny a když né, tak měla by a kde?

příjde mě to jako rozhovor z Bohnic…
http://prehra­vac.rozhlas.cz/au­dio/2762355

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, př: harašment na pracovišti. Pokud žena označí muže, muž musí dokázat, že to není pravda. Zde je jednoznačně vinen, pokud neprokáže opak.
Doplňuji:
Huxa, bohužel tohle funguje, bylo už plno soudů, někdy muž vyhrál a někdy prohrál.

Další odpovědi
huxa

Dle mého je to s prominutím volovina, jak mám dokázat, že jsem neukradl rohlík v obchodě? nebo jak uvádí česílko, že jsem ženu neobtěžoval? něco, co jsem nikdy neudělal je těžké prokázat, lehčí je prokázat, že jsem něco udělal. Jsem jednoznačně pro presumpci neviny a ta platí u většiny procesů v naší zemi, ovšem jen málokdy u těch politických

cukrar

česílko má pravdu.