Funguje pružina po stlačení na principu vracení se do rovnovážné polohy?

Odpovědi
Výletník8

Ta otázka není moc jasná, ale pokud jsem pochopil, co myslíte, tak u ideální pružiny ano. Jinak u skutečné pružiny máte její deformaci složenou z okamžité vratné, časově závislé vratné a trvalé (dojde v určité míře k toku materiálu, energie této části deformace se změní na tepelnou).