Drap

Funguje náš sociální systém ?

http://www.no­vinky.cz/zena/de­ti/257518-rodice-odkladaji-deti-do-ustavu-kvuli-spatne-financni-situaci-stale-casteji.html
Před pár lety bych nevěřil tomu, že by bylo u nás něco podobného možné. Dnes je to realita.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

je to smutne, ale reknu to trochu natvrdo, lide u nas nejsou vyzrali na to, aby se jim umoznilo delat, co chteji… pak vyjdou skolu, pul roku pracuji, vemou si pujcku na auto a bydleni, do toho dite, po pul roce zmeni praci, proto ze v te prvni se muselo pracovat, v te druhe treba nebude muset a problem je na svete…

do toho firmy, reklamy, podvodnici, specialisti na oblbovani lidi

a pak muzeme tvrdit, ze si za to muzou sami, maji si to precist, maji myslet dopredu …

jenze problem je, ze kdyz jednou nekdo slapne vedle, uz se to s nim tahne cely zivot – chudi se inspiruji velmi bohatymi a maji moznost si vzit pujcku, ktera jim pravdepodobne znici zivot, ale to by nekdo musel zatrhnout rozdavani pujcek zadarmo (jenze ono se to hodi, dobre se na tom vydelava)

dalsi problem je, ze trest neprijde hned, ale vsechno se za ucelem uroku tahne jako smrad…

reseni: proc by neslo udelat nasledujici? vemes si pujcku? ok, nezaplatis v poradi dve splatky? ok, prijde okamzite prikaz zamestnavateli na srazky z platu, z podpory – a jako bonus pro veritele 2–3 splatky navic a hotovo …

jenze my radeji udelame z 20 000 pujcky exekuci na 200 000
Doplňuji:
ale zajimavy clanek k tomuto:
http://www.blis­ty.cz/art/62080­.html

Další odpovědi
Sůwa

Na otázku odpovím otázkou : víte jistě, že Novinky.cz jsou seriózní server? Je to honba za senzacemi, pokud možná negativního typu a je to znát i v reakcích čtenářů, kteří si mohou beztrestně nadávat na všechno a na všechny. Určitě není všechno správně, ale taky není všechno špatně, jenže to někdo vidět nechce. Obzvlášť tento článek je totální demagogie. Lidé, kteří mají nedostatek financí, tak kvůli tomu děti nemyjí, neučí je mluvit, kousat, samotné se najíst a napít? Klokánky nemají kapacitu, jenže tu nemají ani školky, školy a do porodnice se musí nastávající matka registrovat málem hned po početí. Dětí se rodí hodně, navzdory znevýhodněným podmínkám, ale děti přicházely na svět i v dobách jiných krizí a válek. Lukáš Zmizík napsal pár velice pravdivých skutečností. Spousta mladších lidí je přesvědčena, že od začátku musí mít veškerý komfort, který si jejich rodiče museli pořizovat postupně po celý život. Vezmou si půjčky bez ohledu na schopnost je splácet a pak se diví.
Měla bych jednu prosbu – je skutečně nutné podobné „dotazy“ pokládat právě na tomto serveru? Kdo si v tom libuje, může se snad dostatečně vyřádit v diskuzích na novinkách. Děkuji. Sůwa

Mapel

Bohužel je to realita. Řeší se problémy, které se řešit nemusí. Je to totiž jednodušší. Není tam žádný aktivní oponent.

Nechci být konkrétní protože by moji odpověď vyškrtli, ale takovým základem pro sociální spravedlnost by mělo být

  1. Nastolení rovnoprávnosti pro všechny občany tohoto státu.
  2. Začít rozumě hospodařit s finančními prostředky státu. Nespokojit se při kontrolách pouze s kontrolou faktury, zda má správnou velikost písma a na správném místě razítko, ale podívat se také na její obsah.

Pak se najdou peníze pro ty co je potřebují a správná investice do dětí se vždy vrátí několikanásobně.

dudu

Domnívám se, že současný systém podporuje a to vydatně především skupinu živnostníků, nebo alespoň jedince ze zmíněné skupiny, kteří v tom tzv. umějí chodit. Švagrová je účetní na volné noze a daňová poradkyně, švagr pak revizní technik elektrozařízení, občas i elektromontér. A věřte, že díky svým dovednostem tito naši příbuzní do menta využívají všech nabízených výhod a možností sociálního i daňového systému. Více to nechci rozebírat.