Pavel Grec

Full HD televizor připojený k hd notebooku dá full hd rozlišení?

Já mám dilema, které mi můžete ukončit. Chci si koupit notebook u kterého by mi nevadilo hd rozlišení. Ale po připojení na televizi by mi už vadilo. Mužu po připojení k Full Hd televizi nastavit full HD rozlišení?

Odpovědi
gecco

Ne – TV při takovém připojení funguje jako monitor – tedy umožní jen to, co umí notes…
Pokud by notes měl FullHD grafickou kartu, ale pouze HD display, mohlo by to fungovat – ale o takovém notesu nevím (notesy jsou ´laděny´ tak, aby byl využit výkon montovaných součástek).
Koneckonců – i FullHD TV nebude mít FullHD obraz, pokud zdroj signálu nebude FullHD (např. ne všechny programy a na všech multiplexech jsou FullHD).