maja49

fritování bez tuku? Máte zkušenosti?

Má někdo zkušenosti s fritézou s technologií Rapid Air? Měla by fritovat bez tuku. Co se v ní dá fritovat za potraviny? Děkuji všem
Doplňuji:
Dá se v takovém zařízení třeba smařit obalovaný květák nebo cuketa?

Odpovědi
EliškaG

používáme doma toto:
http://www.te­fal.cz/All+Pro­ducts/Cooking+Ap­pliances/Fryer­s/Products/Ac­tifry/Actifry­.htm
nemůžeme si to vynachválit. Například hranolky jsou naprosto jedinečné. Pokud koupím již ty zmražené tak do toho nedávám ani kapku oleje, protože jsou již předsmažené a jsou napuštěné olejem. Pokud dělám z čerstvých brambor tak tam opravdu dám jen jednu polévkovou lžíci oleje a třeba ještě s trochou nějakého koření a opravdu to nemá chybu. Výborná je v tom udělaná třeba čína. Jen se to tam dá a nastaví se čas a o nic se nestarám. Jen je to trochu hlučnější a to kvůli větráku, který tam žene ten horký vzduch, ale protože to neděláme v noci v ložnici tak to nevadí. Jinak pokrmů se tam dá dělat mnoho určitě najdete mnoho receptů a nebo to bude i na Vaší fantazii. Opravdu vřele doporučuji

tom004

Za „světovým“ názvem,se v podstatě skrývá horkovzdušné zařízení. Jsou různých objemů a tvarového provedení. Dá se v nich fritovat,péct,sma­žit,připravit dušené pokrmy,grilovat,ap. Je to vlastně malý konvektomat.Doma používáme skleněný,kulatý o objemu 17 litrů. Od doby pořízení,je trouba prakticky „bez práce“ a slouží jako sklad pánví,pekáčů,ap­.Spotřeba tuků je minimální,téměř nulová,a jídla jsou skvělá.

Děda Louda

Fritování je způsob přípravy pokrmů ponořením do rozpáleného oleje (tuku). Bez tuku to jde patrně dost obtížně. Samozřejmě existují jiné postupy, u nichž není tuková lázeň podmínkou úspěchu.