Lukyn0

Frčí ještě ICQ?

Někdy před sedmi lety když jsem se poprvé dostal k internetu, hodně frčela komunikace skrze ICQ. Dneska naopak když někdo chce na někoho kontakt, už se neptá na ICQ ale na Fb profil. Používá se ještě vůbec ICQ nebo už je to jen takový přežitek, nahrazený převážně Facebookem?

Odpovědi
Sarrow

Je doba chytrých telefonů, ICQ už má rozhodně své nejlepší časy za sebou, ale rozhodující je to, jestli si máš na ICQ s kým psát, já už mám všechny kontakty „mrtvé“.

beer

ICQ (Qip,Miranda,Jimm…) se stále ještě v těchto končinách používá, ale nahrazuje ho dnes populárnější Skype (nikoliv FB),
Máme spolu s pár přáteli ICQ stále hlavně z důvodu, že jeho prostřednicvím můžeme posílat zdarma sms mnohem rychleji a pohodlněji, než ze sms bran.
Doplňuji:
Skype toto bohužel neumožňuje. Na sms poslanou z ICQ se dá také normálně odpovídat z každého mobilu i když odpovídající vůbec ICQ nepoužívá. Odpověď přijde do ICQ.
Praxe

anonym

ICQ je něco poněkud jiného, než FaceBook – jde o komunikátor, nikoli ´nástěnku´.
😉
Ale jestli ještě „frčí“? – podle majitelů ano (cca 50 mil. aktivních uživatelů) – jestli se to dá označit slovem „frčí“.

Hamon

Ptat se muze na co chce. Kdyz me chce nekdo kontaktovat, dam mu mobil (kdyz je to pracovne, jinak ho pouzivam jen na Net), e-mail nebo prave ICQ.
Kdyz chci kontaktovat nekoho ja, to je jina. Pak volim mobil nebo mail.

anonym

Na ICQ je snad 99.998% uživatelů z Ruska.
Dřív každý koho znám měl icq pak všichni přešli na fb a dneska já osobně neznám nikoho kdo to používá pro komunikaci.
Podle mě už to odfrčelo 🙂

anonym

ICQ jsem hodně používal asi před sedmi lety.Nyní používám Skype a všichni moji známí a příbuzní také.Fb nepoužíváme.

Emefej

ICQ frčelo snad jenom v ČR, Rusku a v zemi původu. Když jsem kolegovi do USA před pár lety posílal můj ICQ kontakt, tak vůbec nevěděl o co jde. Všichni tam tenkrát používali Trillian.