divoška

franšízink

Dobrý den,chtěla bych vědět co přesně znamená franšízová spolupráce.Děkuji Kounovská

Nejlepší odpověď
annas

Franšízing je způsob expanze úspěšné firmy s ověřenou koncepcí podnikání. V rámci franšízingu nabízí majitel úspěšné koncepce (franšízor) zájemcům o podnikání (franšízantům) příležitost samostatně podnikat pod jeho obchodní značkou a v souladu s jeho koncepcí, obvykle výměnou za vstupní poplatek a podíly na budoucím zisku franšízanta.

http://www2.remax-czech.cz/fran­sizing.php

Informace o franšízové spolupráci najdete na

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:28ddA­EVlCsEJ:www.csob­.cz/cz/sme/in­foservis/legis­lativa-a-pravo/pravo-dusevnich-vlastnictvi/Stran­ky/infodet.as­px%3Fpara%3D545+co+­je+fran%C5%A1%C3%AD­zov%C3%A1+spo­lupr%C3%A1ce.&cd=3&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
panenka

Franšízing je systém, jehož prostřednictvím se uvádí na trh služby (zboží, technologie). Opírá se o úzkou a nepřetržitou spolupráci právně a finančně samostatných a nezávislých podniků, franšízora a jeho franšízantů. Franšízor zaručuje svým franšízantům právo a zároveň jim ukládá povinnost provozovat obchodní činnost v souladu s jeho koncepcí.

Toto právo franšízanta opravňuje a zavazuje užívat za přímou nebo nepřímou úplatu jméno franšízorovy firmy a/nebo jeho ochrannou známku a/nebo servisní známku a/nebo jiná práva z průmyslového a/nebo duševního vlastnictví, jakož i know-how, hospodářské a technické metody a procedurální systém, v rámci a po dobu trvání písemné franšízové smlouvy, za tímto účelem uzavřené mezi stranami a za trvalé obchodní a technické podpory ze strany franšízora.

Franšízant má užitek ze zkušeností, které získal od franšízora současně s nákupem franšízového konceptu. Realizovatelnost koncepce a významná pozice na trhu jsou základní pilíře frašízového systému. Franšízant může s větší jistotou a rychleji dosáhnout ekonomického úspěchu.

Neustálá podpora a pomoc franšízora je ve franšízingových systémech standardem a naprostou samozřejmostí. K zvláštním službám ze strany franšízora patří silná podpora franšízové centrály. Franšízant může téměř ve všech oblastech počítat s širokou podporou centrály. Jako odměnu za tyto služby platí franšízant průběžné franšízové poplatky, někdy taky nazývané licenční poplatky.

Zdroj: http://www.cen­tury21.cz/fran­sizing

ReHu

V 50.letech začal vznikat nový typ byznysu a tím i nový typ podnikatelů.
Jedním z těchto byznysů je frenčíza.
Frenčíza je druh obchodní sítě, kterou tvoří mnoho podnikatelů pracujících společně. Když se tento druh byznysu poprvé objevil, mnoho podnikatelů starého typu jej kritizovalo, a někteří jej dokonce považovali za nezákonný.
Dnes všichni víme, že majitel frenčízy McDomalds má mnohem větší moc, než nezávislý podnikatel, který si otevřel stánek s rychlým občerstvením.
V dnešní době se cena za 1 pobočku McDonalds pohybuje kolem 8 mil.