Blecha

Francoužtina, časování faire

Jak se časuje sloveso 1. třídy faire ?

Nejlepší odpověď
quentos

co si pamatuju z vlastního studia francouzštiny –

  1. je fais
  2. tu fais
  3. il, elle fait

mn. č.

  1. nous faisons
  2. vous faites
  3. ils font

pro další tvary slovesa viz zdroj níže, v němž jsem správnost časování ověřil.
Doplňuji:
Popelko, určitě… stačí zagooglit

Zdroj: www.la-conjugaison.fr/du/ver­be/faire.php

Další odpovědi
1popelka1

Quentos, existují podobné stránky pro anglická nepravidelná slovesa nebo nějaké s gramatikou? A španělština? Dě­kuji

No já myslela, že když jste pane učiteli odborník, že poradíte nějakou extra super stránku ;) A napadlo mě v kontextu s francouzštinou, že by to mohlo ostatní zajímat, anglina je přece jen rozšířenější…