denisek159

francouzský premiér v době napadení Francie Německem?

chtěla bych se zeptat byl to generál de Gaulle nbo maršál Pétain ?

Odpovědi
Lamalam

Ani jeden.

brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

Hamon

Podle toho, co jsem se vyhrabal na Netu, byl v době začátku bitvy o Francii premiérem Paul Reynaud, na konci Philippe Pétain. Vycházím hlavně z http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Phi­lippe_P%C3%A9ta­in, ale přesná data jsem nenašel (pravda, nehledal jsem nijak detailně).
Charles de Gaulle byl v době bitvy o Francii plukovník.

Hamon

Mimochodem, to neznamená, že chci řešit úkoly, ale tohle je docela oříšek. Takže výjimka potvrzující pravidlo.