Kilián

Francouzi odmítli ústavu EU s tím, že příliv levné pracovní síly z Východu může jejich zemi poškodit. Měli pravdu?

Francouzští voliči odmítli „ústavu“ EU také proto, že se obávali polských instalatérů, domnívali se, že příliv levné pracovní síly z Východu může jejich zemi poškodit. Měli v tomto ohledu pravdu? V úvahu neberme fakt, že ústava s instalatéry vůbec nesouvisela.
Doplňuji:
RE: česílko: A jak bych to měl vysvětlit?

Odpovědi
Drap

Samozřejmě. Příliv levné pracovní síly do kterékoli země muže zvýšit nezaměstnanost u původní ch obyvatel a v některých povoláních snížit reálnou mzdu. To samozřejmě má vliv na hospodaření a ekonomiku dané země.
V dnešní době , kde převládají peníze, je pro každého zaměstnavatele výhodnější zaměstnávat lidi s co nejmenšími nároky na mzdu.

anonym

určitě ne, nedávno jsme byl v Marseille a potkal jsem tam čechy, ukrajince apod, kteří tam dělají

astroamateur

Záleží na tom,kolik imigrantů z Východu do země přijede. Je to pouze zanedbatelné procento,tak poškození je minimální. Opačně je to s velkým počtem imigrantů.