Dzejkob

Fotografie do Strukturovaného životopisu?

Ano či ne? Může být případná fotografie pro uchazeče výhodou? Ve smyslu, že si jeho životopis personalista při procházení lépe zapamatuje?

Nejlepší odpověď
Ponytail

Vložila bych maximáně fotografii pasového formátu ve formálním oblečení. Jinak někteří presonalisté na některé pozice fotku dokonce vyžadují.

Další odpovědi
anonym

Vážení, absolvoval jsem seminář pro zvýšení zaměstnatelnosti financovaný z ESF (evropský sociální fond). Za 2 týdny včetně testů a psychologického profilu nás poučili o všech záludnostech přijímacích mechanismů.
Pokusím se shrnout:
požadování fotografie je nezákonné a diskriminující. Jediné výjimky jsou u specifických míst jako komparsní rejstřík nebo např. místo hostesky apod., kde má vzhled zásadní význam.
Rada personalisty, foto nezasílat, svědčí o neprofesionalitě firmy a částečně i zneužití dominantní a výhodnější pozice.
Jedná se o tytéž osobní údaje jako věk, počet dětí, vyznání a všechny, které spadají pod Zákon na ochranu osobních dat a údajů.
Jiná věc je přehled odborné praxe, který má přesně stanovený evropský formát a rozsah.
Doplňuji:
Od 1.9.2010 je platná novela antidiskriminačního zákona, která právě reaguje na častou praxi u zaměstnavatelů. Jiná věc je, bohužel, jak ji firmy respektují.

Slonyk

Nějaká nenápadně zasazená podle mě nemůže uškodit. Samozřejmě by to neměla být fotka z dovolené nebo z hospody, kde nad sebou třímáte dvacetilitrový sud piva ;)

arygnoc

případným zaměstnavatelům jsem nikdy neposílal ani struktuovaný životopis (a životopis jako takový už vůbec), posílal jsem (dle požadavku) své skušenosti (nekonkrétně, žádní jména firem), znalosti, vzdělání, žádný datum narození, fotografii už vůbec ne, a trval jsem na osobním pohovoru – mám tak větší šanci poznat firmu, o kterou se zajímám (která se zajímá o mne), nevinímaje výhodu (aspon pro mne) osobního kontaktu a možnosti ihned reagovat.

selekce uchazečů na základě životopisů je pro uchazeče ponižující.
A vůbec, co koho do toho, co já v životě prošel – jde o práci, a ne manželství, milenecký vztah. A v práci jde o to, ci umím, a ne jak vypadám (jasně, jsou i takové profese, o těch teď nemluvím).

ideálni životopis (pro zaměstnavatele):
je mi 20 let, jsem ženská, míry 90/60/90 bisexuálka, znalost 6 sbětových jazyků slovem i písmem (arabsky se doučím), manuálně zručná (umím vyměnit i pneumatiku i auta a prasklé vodovodní potrubí, i jiné), 20 let praxe jako účetní, vrtařka, sekretářka a dřevorubačka, svobodná, ochotna pracovat i 16 hodin denně (po dohodě i déle), za minimálni mzdu.

Tom.Noddy

Tak ona i fotka je součástí sebeprezentace. Takže podle mně by měla být součástí CV. Určitě pošli nějakou neutrální, kde vypadáš přirozeně, žádné sexy apod :D Co mně posílali někteří lidi za životopisy s fotkami s vyšpulenými rty apod., to jsem rovnou vyhazoval.