kajicek94

Je fotoaparát na S. G. S5 stejný jako na Nikonu 5100?

Dobrý den,
mám fotoaparát Nikon 5100 a kolega má Samsung Galaxy S5. Já mám na fotoaparátu 16,2 Mpx a on na mobilním fotoaparátu má 16 Mpx. Znamená to, že se mu rovná když nepočítám 0,2 Mpx? A zároveň to znamená, že může dělat srovnalé fotky (myslím si že, fotoaparát dělá hezčí než jeho mobil 🙂?

Nejlepší odpověď
Agneta

Mám několik digitálních fotoaparátů, a musím říct, že někdy je ostřejší starý s 3 Mpx, než nový s 10 Mpx. 16 může být dost málo, příjde na (světelné) podmínky, jak už uvádí gecco – na objektiv atd.:D

Další odpovědi
mosoj

Nikon D 5100 má čip APSC. Kdepak že Full Frame!! Nicméně každý bod dobrý, že.

Na ostrost má vliv objektiv, někdy stabilizátor, použité ISO, hloubka ostrosti a breptavé ruce.

gecco

V žádném případě nejde o „stejné fotoaparáty“…
😉
To, že oba snímače mají, shodou okolností, cca stejné rozlišení, není tak podstatné, pro focení je podstatná kvalita optiky (na telefonu mizerná), svou roli hraje i fyzická velikost snímače (Nikon je FullFrame) a možnosti nastavení…
😉

Lamalam

Stejný není. Hlavní rozdíl je ve fyzické velikosti čipu a v optice. Velký vliv má i použitý zobrazovací procesor a přítomnost nebo absence AA filtru. Ale i mobil dovede udělat technicky slušnou fotku, kterou na notebooku laik nepozná od fotky z foťáku. To nejdůležitější je v rukách a v hlavě.

Klaproth

Mám motocykl Honda a kolega automobil Škoda. Já mám motor o obsahu 1200 ccm a on také. Jsou oba motory stejné?