Je fotoaparát na S. G. S5 stejný jako na Nikonu 5100?

Dobrý den,
mám fotoaparát Nikon 5100 a kolega má Samsung Galaxy S5. Já mám na fotoaparátu 16,2 Mpx a on na mobilním fotoaparátu má 16 Mpx. Znamená to, že se mu rovná když nepočítám 0,2 Mpx? A zároveň to znamená, že může dělat srovnalé fotky (myslím si že, fotoaparát dělá hezčí než jeho mobil :-))?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Mám několik digitálních fotoaparátů, a musím říct, že někdy je ostřejší starý s 3 Mpx, než nový s 10 Mpx. 16 může být dost málo, příjde na (světelné) podmínky, jak už uvádí gecco - na objektiv atd.:D

Další odpovědi:

Zlatý

Nikon D 5100 má čip APSC. Kdepak že Full Frame!! Nicméně každý bod dobrý, že.

Na ostrost má vliv objektiv, někdy stabilizátor, použité ISO, hloubka ostrosti a breptavé ruce.

Zlatý

V žádném případě nejde o "stejné fotoaparáty"...
;-)
To, že oba snímače mají, shodou okolností, cca stejné rozlišení, není tak podstatné, pro focení je podstatná kvalita optiky (na telefonu mizerná), svou roli hraje i fyzická velikost snímače (Nikon je FullFrame) a možnosti nastavení...
;-)

Zlatý

Stejný není. Hlavní rozdíl je ve fyzické velikosti čipu a v optice. Velký vliv má i použitý zobrazovací procesor a přítomnost nebo absence AA filtru. Ale i mobil dovede udělat technicky slušnou fotku, kterou na notebooku laik nepozná od fotky z foťáku. To nejdůležitější je v rukách a v hlavě.

Bronzový

Mám motocykl Honda a kolega automobil Škoda. Já mám motor o obsahu 1200 ccm a on také. Jsou oba motory stejné?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 867
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.