Leotom

3. Ten mám a jsem s ním spokojený.

Hamon

Pokud ti nic neříkají říkají slova clona, ISO, světelnost… a nehodláš zjišťovat, o co jde, pak bych doporučoval řídit se cenou (co nejnižší) a optickým zoomem (co nejvyšší).

Jinak je vhodné koukat na světelnost (čím nižší číslo, tím, líp), pokud hodláš natáčet, pak rozlišení videa (čím vyšší, tím lépe se na to kouká, ale tím více místa zabere), může za úvahu stát to, že AVI přehraješ rovnou téměř všude, jiné formáty možná bude potřeba konvertovat. Naopak, rozlišení fotoaparátu může domácí uživatel naprosto klidně ignorovat, vždycky bude limitovaný jinými faktory. A digitální zoom lze v daleko vyšší kvalitě nahradit přiblížením v počítači.

Ač je Nikon moje srdcovka, na takto položený dotaz bych doporučil 2.

Děda Louda

Postaven tváří tvář volbě s tímto výběrem, volím jednoznačně č.2 – Canon.