BeruškaSedm.

Fotí mne neznamy pán na hřišti.

Po škole chodim s kamoskama na hřiště,kde se vyblbneme,hrajeme si fotbal atd. Všimla jsem si,ze v pozadí je pan s fotakem,který nás zrejme fotí. Poprvé jsem to nijak nerěšila,ale ted se mi to zda nějaké divné,protože ten chlap tam chodí každý den,ve stejnou dobu co tam jsme,a pozoruje nás. Když se na něho podivam,tam uhne pohybem. A děla ze si čte. Mám to nějak resit?

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Volat městkou policii a oznámit to rodičům !

Další odpovědi
carpediem

Určitě to řekni rodičům, oni posoudí závažnost a popřípadě zavolají policii. Pokud chodí ve stejnou dobu, nebude problém, aby si ne něj rodiče počkali. Třeba je to jen neš´tastný otec, který po rozvodu přišel o dítě, ale může to být i nějaký úchyl.

Řekni to rodičům hned.

gecco

Nechápu, co tě na otázkách, které pokládáš, baví – musíš mít hodně chudé zájmy a nevelkou inteligenci, když si neumíš najít lepší zábavu.
😛
Doplňuji:
Ještě mne tak napadlo – nehledáš tady ´námět/y´ pro nějaký bulvárek???
To je totiž druhá možnost…
😛

ivzez

A ty i kamarádky si to necháváte líbit?!?

Nikdo nesmí nikoho fotit bez jeho souhlasu,
v případě dětí bez souhlasu jejich rodičů!

HNED to řekni rodičům a pokud toho pána
ještě uvidíš poblíž školy nebo hřiště, volej policii.

Emefej

Fotografování osob na veřejně přístupném místě je zcela legální a ten člověk se ničeho nedopouští. Před zavoláním policie doporučuji prostudovat zákon 89/2012 Sb., zejména jeho paragrafy 84 a 89.

ptáč

Opravdu je těžké rozhodnout se co dělat. Je demokracie, fotoaparáty jsou v každém mobilu, kamery na domech. Nelze nikomu nařizovat co smí fotit, protože takové jsou zákony. Strážník nesmí prohlédnout obsah paměti nebo filmu ve foťáku. Jediným možným řešením je hromadný útok na takové pazgřivce. Tak se změní postoj společnosti a tak ti dobří lidé získají převahu. Převahu v právu, v pravdě. Ukažme jak má svět vypadat. Vzít dřevěnou tyč, vyjít ven a bít zločince.

jáára

To je tvůj pravej táta

ivzez

Gecco,
byl by nějaký odkaz na podobné otázky od BeruškySedm?

Ptáč:
Nikdo nemůže nikomu přikazovat, co má fotit. Ale nikdo nesmí porušovat zákony. Focení osob bez jejich souhlasu je porušováním zákona.

Emefej

Focení osob bez jejich souhlasu není porušením zákona!

gecco

Typický – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/porad-mi-pise-neznamy-kluk-emaily-stale-chce-po-mne-fotky
Velmi podobné (podle mne zcela nevěrohodné) – http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-s-ni-prestat-bavit-aby-ji-to-neranilo , http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-me-vsichni-prehlizeji , http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevim-co-mam-udelat
Ten poslední odkaz je jen jednou z variant několika velmi podobných otázek.
Připadá mi, že tyto otázky jsou vytvářeny podle schematu – vymyslím problé, graduji problém a vyustěním dotazu je – ´jsem bezradná´.
😉
Podle mne se tím baví – i když pointu si neumím ani představit.
😉