štamgast

Formule 1…

Kdysi jsem slyšel, že nějaký jezdec F1 vyhrál celý šampionát aniž by vyhrál jediný závod. Jak se jmenoval? Pokud jich bylo víc tak jak se jmenovali?

Odpovědi
manon

Tak bych řekla, že takový jezdec v historii F1 nebyl: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/His­torie_Formule_1

Našli by se tací, co vyhráli poté, co vyhráli jediný závod.
Doplňuji:
Vítěze jednotlivých závodů najdeš, když klikneš na příslušný rok (i v roce 1959 Jack Brabham nějaký závod vyhrál).

TheWriter

Takový opravdu neexistuje, ale v roce 1982 vyhrál Keke Rosberg titul poté, co vyhrál jediný závod na okruhu v Dijonu.