deny555

Formátování pevného disku

Potřeboval bych úplně vyčistit,zfor­mátovat pevný disk.Ale když ho dám formátovat,tak po chvíli mě to vypíše,že disk nelze zformátovat,protože na něm je OPERAČNÍ SYSTÉM.Neporadíte někdo,jak to lze provést?Díky za radu.
Doplňuji:
Mám Win7 a tam se tahle možnost nenabízí.U XP to šlo.

Odpovědi
pchuer

Když vložíte do mechaniky instalační médium nového operačního systému, restartujete počítač a načtete operační systém z tohoto média, tak obvykle v rámci instalace máte možnost formátovat pevný disk.

maminomimino

Dosti zmatená otázka-samo sebou že nelze formatovat disk kde je OS,to je jako by si podřezával větef. A proč formátovat, Vin7 ví kdy DEFRAGMENTOVAT-pokud nechceš novou instalaci!!
A u XP to nešlo, naprostá blbost