roentgen

Formátování disků

Nevíte někdo, jak zformátovat externí pevný disk, aby jej mohl používat jak systém Windows, tak MacOss Leopard? Vím, že jeden používá systém NTFS (windows), druhý MAC OSS Extended. Existuje formát, který by umožnil užívat zařízení na obou os.

Když připojím na NTFS naformátovaný disk k iMacu, tak mohu data pouze číst, ne zapisovat.

Nejlepší odpověď
Chico

No zkušenosti s tím nemám, ale souborový systém Fat32 je hodně podporovaný a dopporučuji to zkusit s ním, myslím že to bude fungovat. FAT32 má akorát pár nevýhod, největší je, že maximální velikost jednoho souboru je zhruba 4GB