Formátování a přeinstalování WXP

Dobrý den potřebuji poradit. Mám windows XP a chtěla bych ho nainstalovat od znovu.Budu mít Originál CD s l.č. ale nevím jak na to. Slyšela jsem něco o formátování ale co stím to nevím. Můžete mi poradit nebo napsat postup jak to udělat? A jak pak nainstalovat WXP? Děkuji Marie

Nejlepší odpověď
kenyrts

zkus se mrknout sem

Zdroj: http://jnp.zi­ve.cz/Clanky/Jak-preinstalovat-Windows-XP/sc-3-a-2410/default.aspx

Další odpovědi
Jorg

Dobrý den, Marie. Máte dvě možnosti. Operační systém (dále OS) opravit anebo sformátovat disk a nainstalovat znovu. Obojí má stejný začátek. Ale od určitýho okamžiku se postup dělí na dvě cesty. Tedy jak na to:
1./CD s OS vložíme do mechaniky.
2./Po startu (hned na první obrazovce)Je u novějších počítačů možnost výběru bootování, většinou pod klávesou F12. Jestliže tuto možnost nemáme, stiskneme klávesu Delete. Objeví se tzv. BIOS. Zde sjedem šipkou dolů na druhej řádek vlevo. Tady si najdeme řádek „first boot“, „second boot“… Klávesou Page down upravím first boot na VD. Ostatní dva stejnou klávesou nastavíma na disable. Stskneme klávesnici F10 a vyjedeme tím zpět na úvodní obrazovku.
3./Odklepneme boot z CD a necháme počítač pracovat.
4./Po dojetí na první výběr klikněte na enter. Následuje odsouhlasení F8
5./Na další stránce už budeme malinko obezřetní a budeme důkladně číst nabídky. Jedna bude pro opravu OS a druhá pro novou instalaci. Jestli máte na PC jeden disk, bude vše jednodušší. Jestli dva, potom pozorně vyberte, kam novou instalaci vyberete.
Dál už to není problém, vše jede samo. Včetně restartů. Vaše další činnost bude až ve chvíli, kdy budete muset nastavit časové pásmo, jméno administrátora a heslo. A na konci nastavit internet. Tam zaškrtněte jenom vybrat automaticky. Uvidíte kde. No to by asi bylo vše. Kousek postupu najdete tady: http://www.ad­minxp.cz/window­sxp/index.php?ac­t=view&aid=207
Nakonec si však dovolím malou poznámku. Jestli budete chtít OS jenom opravit, potom doporučuju velikou obezřetnost při výběru postupů. A nejlíp – říct si o pomoc někomu, kdo to neudělá víc škody, než užitku. No a úplně na konec – zálohu máte? :)) Hodně štěstí, klidu a trpělivosti. Hlavně – NESPĚCHAT