Karlos24

Jakou formu podnikání byste zvolili, pokud byste podnikali ve třech lidech?

Jakou formu podnikání byste zvolili, pokud byste podnikali ve třech lidech (každý má ŽL), když pracujete na jednom projektu, ze kterého máte příjmy? S.r.o. prosím neuvažujte. Dřív bylo něco jako sdružení fyz. osob, ale to už prý od nového OZ neexistuje. A na důvěru (fakturace na jednoho zaměstnance) to není úplně ono.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud to sdružení již neexistuje, není nic snazšího než fakturovat každý sám za sebe.

Další odpovědi
Zbynas

Napsal bych nějakou společnou smlouvu akorát a nechal ověřit u právníka.

gecco

Společnost (dříve sdružení, ještě dříve se tomu říkalo konsorcium)…
Jde o NOZ, § 2716 (a následné) – doporučuju právníka…
😉

Hlada

Já bych do toho nešel. Buď s.r.o. nebo každý za sebe. Ať se to bude jmenovat jakkoli a zaplatíte za to právníkovi cokoli, na práci a tok peněz to nebude mít žádný vliv. Vymahatelnost práva je u nás nulová a zvlášť v poslední době, kdy nepoctiví lidé mají možnost oddlužení, tyto smlouvy nemají praktický význam. Spíš se snažte dohodnout se a rozdělit si mezi sebou práci na malé, snadno ocenitelné a samostatně fakturovatelné čás­ti.

ReHu

Už nikdy bych nešla do společného podnikání o více členech.
Také neznám ŽÁDNOU společnost, kde by to delší dobu klapalo.
Ani jednu.

lexx

tří je už moc, dva se spojí proti třetímu a vypudí ho brzo z kšeftu

Karlos24

Všem díky za odpověď. Fakturovat budeme měsíční platby, které budou pokaždé jinak vysoké. Nechceme tedy vystavovat fakturu na 3 lidi. S vymahatelností práva je to u nás slabé, to je vidět každý den..Možná by stačilo zajistit, aby o platbách od zákazníka věděli všichni – možná nějaký společný bankovní účet..