metelesk

Jak to funguje u velkých bank, když obchodují ne devizovém trhu forexu jestli používají taky nějakého brokera?

Chtěl bych se zeptat jak to funguje u velkých bank. Když obchodují ne devizovém trhu forexu jestli používají taky nějakého brokera (to asi ale těžko) nebo jak to funguje a jestli jsou tam taky nějaké spready. A ještě by mě zajímalo když je ta banka nadnárodní jestli na forexu obhoduje jen z jednoho místa nebo z více př: waschington newyork LA… tu samou měnu.

Odpovědi
jpau

Omylem jsem kliknul na zajímavá, tak alespoň něco odpovím.

Prvně, lidé co v tom dělají o tom neradi mluví tzn. hledej obecné informace, domýšlej důvody, … Nečekej že ti to někdo vybalí.

K tomu co jsi napsal.

  1. Mohou, nemusí, záleží na objemech a infrastruktuře. Rámcově k tomu co jsi napsal to můžeš chápat tak, že pokud je provoz vlastní infrastruktury levnější než poplatky brokera (tzn. provoz té jeho + zisk) tak asi jo. Samozřejmě jsou tam i další aspekty ale ty jsou spíš druhořadé.
  2. Viz. to co plyne z a)
  3. Rozklad míst tak jak jsi jej napsal z pohledu obchodu nedává naprosto žádný smysl ani z obchodní ani z technické stránky.

Pepa25

Základní otázka je: obchodují je myšleno na svůj účet nebo pro klienty? Obecně velké banky mají obvykle licenci obchodníka s cennými papíry a dealingová oddělení, která obchodují přímo na trhu. Jinak samozřejmě na každém trhu jsou spready, je jen otázka, jak široké … 🙂