P70

Folie či tvrzené sklo?

Dobrý den, na novým smartphonu Honor 7 lite mám folii nebo snad tenký tvrzený sklo osobně vážně nevim, když jsem ho chtěl strhnout, tak to vůbec nešlo. Myslíte, že jde o folii či o co? Dik

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle popisu se jedná spíš o folii 😉 Tedy pokud mluvíš o přidaném ochranném prvku (ale ty bys měl vědět co sis tam nalepil)
Folie bývá přilepená nějakým lepidlem. Když odlepíš kousek ještě to neznamená,že půjde i zbytek. Navíc se folie může ohýbat či trhat. Sklo má na sobě slabou vrstvu nějaké tekutiny, ke které je sklo silně smáčivé (něco olejového…). Jakmile nadzvedneš růžek během chvilky se odloupne celé sklo (je vidět jak to odlepení postupuje). Pokud včas pustíš, zas se sklo přilepí samo zpět. Růžek u skla neohneš, ale když se budeš snažit, tak jej zlomíš.

Další odpovědi
Kulpix

Podle popisu se jedná spíše o sklo.