Ivetka303

Focení portrétů – správný objektiv

Prosím potřebuji poradit – mám tento objektiv 18–55 AF-S, ale přemýšlím, že bych si pořídila nějaký kvalitnější. Nevíte zda je tento lepší, popř. můžete poradit?
http://www.afo­to.cz/prodej/NIK­KOR-50MM-F1-8G-AF-S
Chci fotit v interiéru

Děkuji

Nejlepší odpověď
Olmann

Hlado Hlado? Dělit? 😁 Tak dobře jsem se po ránu dlouho nezasmál. Děkuji
Doplňuji:
V tomto případě ano,ale jsi první kdo to podává obráceně, protože ona nemá fullko (full frame) tak přepočítává objektiv pro její foťák násobením na fullko.

Další odpovědi
Děda Louda

Pro portrétní použití bych volil ohniskovou vzdálenost kolem 70 mm. při použití na AF-S (v přepočtu 1,5×) tak dostaneš 105 mm, což je pro tento účel takřka ideální.
Doplňuji:
Pardon – opravuji slůvko při na Při.

Hlada

Nepochybně je lepší. Do odkazu jsem dal porovnávací tabulky.
Děda Louda to myslí dobře, udělal ale početní chybu. Přepočítacím koeficientem je potřeba dělit, ne násobit.
Za portrétní se považuje spíš 80, takže portrétní u DX těl je 50.

Doplňuji:
Jestli chce tazatelka zjistit, jak dlouhý objektiv koupit, neboli jaká ohnisková vzdálenost odpovídá portrétní kinofilmové 80, musí pořadovaný ekvivalent vydělit koeficientem. 80/1,5=53 Pro její aparát je 50, kterou si vybrala, ekvivalentem kinofilmové 80.

Zdroj: http://the-digital-picture.com/Re­views/ISO-12233-Sample-Crops.aspx

Lamalam

Ta pevná padesátka v odkazu je na focení portrétů podstaně lepší, než setový objektiv 18–55. Kdybys mohla investovat více peněz, tak naprosto dokonalý je NIKKOR AF-S 85/1,8 G.