nika68

focení člověka bez jeho vědomí

může mě někdo fotit, aniž bych o tom věděla a souhlasila s tím? (vím o tom jen proto, že mě na to upozornili jiní lidé, kteří to celé pozorovali)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nezačnu autorským zákonem, ale banálním občanským zákoníkem. Podobizna fyzické osoby smí být pořízena jen s jejím svolením. Bez svolení ji však lze pořídit např. pro umělecké účely a pro tiskové, filmové, rozhlasové a televizní zpravodajství (pozn.: nepatří sem např. webové zpravodajství).

Takže pro soukromé potřeby ne !

Další odpovědi
Mapel

Je otázka, zda fotí přímo tebe, nebo nějakou památku, kde se pohybují lidi a ty také vyfotí. Pokud je zacílen pouze na tebe je to trestné.

Reuef

pokud si te vyfotil jen jednou a neobtezuje te tim tak asi smi..neco jinyho by asi bylo kdyby za tebou porad behal a fotil te to uz by se mozna dopustil stalkingu