petr73

Flíček od lepidla – co s tím?

Prosím jak vyčistím flíčky na šusťákové bundě od lepidla ne drastickým způsobem. Děkuji

Nejlepší odpověď
rynek878

lepidla – zkoušíme rozpouštědlo, jaké obsahuje lepidlo, nebo zkoušíme
aceton, trichlor., benzín, vodu – čištěné místo soustavně vysušujeme
savým papírem. Skvrny od lepidel přírodního původu – klihu, arabské
gumy (klovatiny), škrobových a dextrinových lepidel – čistíme
vymýváním teplým roztokem pracího prostředku. Skvrny proklepáváme do
savé podložky, zásadně je neroztíráme. Nakonec je důkladně
propláchneme vodou.
Skvrny od lepidel na bázi syntetických makromolekulárních látek
čistíme organickými rozpouštědly, např. benzenem, toluenem nebo
perchloretylenem.
Skvrny od dispersních lepidel odstraňujeme pomocí acetonu.
Skvrny od epoxidových lepidel lze odstranit pouze tehdy, jsou-li
čerstvé, a to nejlépe benzínem nebo toluenem s dočištěním benzínem
nebo acetonem.

Další odpovědi
kropitko

Bohužel nejste konkrétní,co se týká druhu lepidla,zasílám odkaz jukněte na něj.
http://moda.cz/Ka­tegorie/Rucni_pra­ce/20090408_Nau­cte_Se_Odstra­nit_Skvrny_Ze_Svych_O­devu_3_Dil_Vy­cistete_I_Zalud­ne_Skvrny.html

Michal

Druh lepidla? Obvykle ředidlem a vodou.