DIH

Fleky na vypraném prádle

Dnes jsem vyndal barevné prádlo z pračky a byli tam fleky, jak se jich zbavit.? A proč vznikli, takhle peru vždy a fleky se objevili až teď..

Odpovědi
marci1

Zřejmě tam byl nějaký kousek prádla, který pouští barvu a zabarvil ostatní prádlo. Bílé prádlo by se dalo odbarvit odbarvovačem, ale barevné,to už je horší.

zzzzz

To může být i špinavou pračkou.
Zapněte, dlouhý program na vysokou teplotu a pusťte pračku naprázdno. Tím se pročistí.
Jinak barevné prát jen v prostředcích na barevné a nezkracovat programy. Ty krátké programy 30minut atd. jsou jen na pár kousků prádla a pokud se naloží pračka plná a zapne se ten krátký program, tak se prádlo nevymáchá a neočistí se pračka.