Fleet manager

Co je náplní pracovní pozice fleet manager?

Odpovědi
kazisvět

Odpovědnost za vozový park firmy. Rozsah odpovědnosti hodně závisí na tom, zda má firma vozový park v majetku nebo jej pořídila na operatovní leasing.
Pokud jej má v majetku (patrně nejčastější případ u firem poptávajících fleet managera), tak mne napadají tyto náplně pracovní pozice:

  • nákup a prodej vozidel
  • odpovědnost za údržbu a servis vozidel
  • pojištění vozidel
  • řešení pojistných událostí

malinak812

Je to tak, jak píše kazisvět, v podstatě je to takový správce vozového parku firmy. Co se týče toho servisu a údržby vozidel, tak dnes toto ale většinou zajišťují specializované firmy. Co si pamatuji, tak například ve firmě, ve které jsem dříve pracoval se právě o tyto věci starala tato firma https://www.in­tercars.cz/jsem-firma/