kamila44444

Flat coated retriever VS Irský setr

Které z těchto dvou plemen by jste mi spíše doporučili? Pejska bych chtěla hl. do sportu (agility) a také potřebuji, aby se dal lehce vycvičit. Kterého by jste doporučili? Děkuji
Doplňuji:

  • Které plemeno by jste dali spíše na agility? Které by bylo lepší?

Nejlepší odpověď
anonym

Setr není zrovna lehce vycvičitelný pes,zvláštˇ když bys ho chtěla cvičit v oboru,na který nebyl původně určen.Pro agility není sice žádné plemeno přímo vyšlechtěné,ale jde o to aby tento sport nabídnul psovi vyžití,které mu má nahradit jeho původní poslání.Retrívr je snadněji cvičitelný,nemá tak vyvinutý kořistnický pud a nebývá dominantní…:D

Další odpovědi
ReHu

Pro agility je to asi jedno, pokud se týče těchto plemen.
Na agility je asi nejlepší border kolie.

mojitek

Irský setr není úplně nejvhodnější.Mezi těmito 2 bych volil rovnosrstého retrívra.Na agility jsou vhodnější jiná plemena abych byl upřímný.Ale je pravda,že co kus to originál..
Doplňuji:
Bohemica : přesně tak jak píšete.Je vidět že psům rozumíte..