verunka483

Fixní rovnátka

Když budu mít fixní rovnátka, zkazí se mi pak zuby? Rodiče říkají že jo, prý že zežloutnou a tak… Vím že se to s nimi pak špatně čistí, ale šla bych do toho… Navíc se mi to líbí. Budu pak mít žlutší zuby ?

Nejlepší odpověď
justjoke

Říká se, že tam potom budeš mít trošku skvrny od toho lepidla. Pod rovnátky zuby moc vidět nejsou. Čistí se o dost hůře a možná i trochu zežloutnou, ale po sundání rovnátek se to dá vrátit do původního stavu. Pokud rovnátka potřebuješ, neváhala bych.

Další odpovědi
maza75

Není pravda, že budeš mít nějaké fleky na zubech. Pokud nosíš fixní rovnátka, musíš úzkostlivě dodržovat hygienu (tzn. po každém jídle čistit). Pokud budeš používat vhodné kartáčky bude vše OK. Věř mi, že výsledek pak stojí za to.

Zdroj: http://www.vse-fixnirovnatka­.estranky.cz/

kubimi

Je třeba pečlivě dodržovat zubní hygienu – po KAŽDÉM jídle si čistit zuby, ideální jsou tzv. jednosvazkové kartáčky. Drobné různobarevné pigmenty se po sundání rovnátek do pár měsíců srovnají.

Zdroj: www.ortodont.cz

Michaela926

Pokud rovnátka opravdu potřebuješ, tak bych neváhala. Ohledně starostí se zežloutnutí, možné to je, zuby jsou během nasazených rovnátek částečně schované. Nicméně, také je potřeba důkladně čistit zuby během nošení, pak se stav zubů tolik nezhorší. www.altisgroup.cz