Cece-Sisi

Jak řešit fixací dvou koní na sebe?

Jezdím dva westerňáky, kobylu a hřebce. Oba byly tvrdě trénování. Kobyla na Barely, pak se ale ukázalo, že na ně prostě nemá a hřebec schytal bičem kdykoliv, kdy přesně neplnil povely. Oba skončili u nás, ale šíleně se na sebe upnuli. Není možné, aby jeden kůň šel bez toho druhého někam pryč. Druhý okamžitě plaší a bere to nejkratší možnou cestou. Jak se tohoto chování zbavit? oddělit je nemám šanci. Louka i jízdárna jsou spojené. Kdykoliv, když se za sebou rozejdou volím metodu zastavit, otočit a jít jinam. Bohužel, poslední dobou si postavili oba hlavu a při sebemenším pokusu je otočit se začnou stavět na zadní. Jak s nimi?

Původní neotázka
Fixace koní na sebe.

Odpovědi
kapka

Kůň půjde kam budeš chtít ty, pokud pro něj budeš důležitější, než ostatní koně. A to se nedělá žádným oddělováním koní do různých ohrad nebo co to vymýšlíš. Jak to udělat stejně bez zkušeností nepochopíš, takže nemá smysl tady něco psát. Akorát přijdeš k úrazu. Jediná rada je, pozvat si někoho opravdu zkušeného, kdo to umí a ukáže někomu dospělému, aspoň trochu schopnému člověku, jak s těmi koňmi pracovat. Ty je od sebe neodvadej, jen je naučíš, co udělat, aby se tě co nejrychleji zbavili, viz to stavění na zadní. Vycvičí dřív oni tebe, než ty je. :)