rigormortis

Firmy na poradenství

Jsou vůbec potřeba?
Chytří lidé mají peníze a snad vědí, jak nakládat se jměním.
Hloupí lidé nemají peníze, nebo se jich nedokáží udržet.
Otázka zní…k čemu jsou tyto velké společnosti potřeba.
Jako jedince se tímto zabývající chápu, ale ne obrovské korporace s tisíci zaměstnanci (nemohu jmenovat).
Nebudou to další „šmejdi“ v budoucnu, jako další na řadě?

Nejlepší odpověď
petra15

Tak ted jsi trefil do cerného…Jedná se skutecne zase o „zidovské“ umení, poradit nesmysly za pár miliónu. U soukromníku uspech nemají, ale u státu . Stací zalozit „institut“ na neco, a pak nabídnout „znalecké sluzby“ uradum…Proc né, kdyz chce nekdo milióny, tak si je muze lehce a legálne vydelat. Kazdý má tu moznost:-):-)

Další odpovědi
anonym

Dokud se „tyto velké společnosti“ dokáží uživit, zřejmě potřeba jsou…
😉
Občas jejich zaměstnance (či ´affilianty´) odháním ´ode dveří´…

lota

Řekla bych, že je poradenství a poradenství.
Myslím si, že právě chytrý člověk je schopen posoudit, že nemůže vědět všechno a když je potřeba, rád se poradí. Je to efektivnější, než by si to musel zjišťovat sám, studovat podklady, učit se. Typicky třeba právní poradenství – kdo z nás se v té legislativě vůbec vyzná, když i ti právníci s tím mají problém. Takové online poradny zdarma se mi líbí hodně, třeba: http://poradna­.aktualne.cz/.
Na druhé straně takový ti finační poradci (kteří nemají v pořádku ani vlastní peníze a chtějí radit jiným) nebo výživový poradci, kteří to dělají jenom kvůli odbytu nesmyslných potravinových doplňků jsou asi kategorií šmejdů…

Jindra B

Předpokládám, že mluvíš o MLM. Osobně si myslím, že MLM nemá jistou budoucnost nikde. Je to skvělý ekonomický systém ale tragický pro spotřebitele. Proto i já čekám podobnou budoucnost jako mají šmejdi. Jenže tyhle korporace mají mnohem větší moc než šmejdi, takže to ještě nějakou dobu potrvá.