Hyperaktivní Veverka

Firmy a jejich národnosti

Potřebovala bych, kdyby jste mi prosím napsali národnosti, k těmto firmám:

1.Concept
2.Whirpool
3.Philips
4.Sencor
5.Radik
6.Rowenta
7.Baumatic

Děkuji mockrát…

Nejlepší odpověď
quentos

tak jsem zapátral v googlu. Někdy zjistit původní národnost dané firmy nebylo vůbec jednoduché, protože mnohé z nich (Philips, Baumatic) mají dceřiné společnosti po celém světě.

  1. Concept – Česká republika (výhradně český výrobce spotřebičů)
  2. Whirlpool (ještě jednou, WHIRLPOOL, pozor na pravopis, nikdo to tady neumí napsat) – USA
  3. Philips – Nizozemí
  4. Sencor – USA
  5. Radik – Česká republika, dceřiná společnost firmy Korado – největší český a jeden z největších evropských výrobců otopných těles a radiátorů
  6. Rowenta – Francie (ač bych to čekal ze všeho nejméně – francouzština podobně jako čeština prakticky nepožívá dvojité w)
  7. Baumatic – Velká Británie

Zdroj: Google a domovské stránky jednotlivých firem
Doplňuji:
*nepoužívá, sorry za překlep … ale dalo se to snadno domyslet

Další odpovědi
Zero

  1. my-concept.cz ← Neviem či je to presne tá firma ktorú myslíš… Ale nárdnosť je Česká :)
  2. Americká → whirlpool-slovakia.sk/?p=his­toria_whirlpo­ol
  3. Myslím že Holandská → philips.sk/phi­lips7philipssk/a­bout/company/ar­ticle-14181.page?

4.

5.

6. rowenta.sk/ro­wenta/frame.as­px ← Nemecká

7. http://www.bau­matic.sk/o-spolecnosti ← pravdepodobne Anglická

?5.? → Ak bolo Radikom myslené Radix, tak tá je nemecká → radix.de

Heh, pozerám že než som dopísala niekto ma predbehol :P