maja49

firma v likvidaci-jak mám napsat likvidátorovi že chci reklamovat zboží? prosím o ROZUMNOU odpověď.

PROSÍM O POMOC!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Na „rozumnou odpověď“ píšeš málo informací…

  1. pokud jde o zboží, které má jasného výrobce či dovozce rozdílného od prodejce, uplatni záruku přímo u výrobce či dovozce a nebo jejich autorizovaného servisu
  2. pokud má likvidovaná firma právního nástupce, uplatni záruku u něj
  3. pokud neplatí ani jedna z předešlých variant, obrať se na likvidátora

V prvních dvou případech uplatníš reklamaci u jiného subjektu (než likvidovaného), takže samotná likvidace prodejce by se tvých práv neměla dotknout.
Reklamace ve třetím případě je složitější a téměř jistě nebude úspěšná, bohužel – pokud je firma v likvidaci má likvidátor zákonem dáno pořadí, v němž uspokojuje pohledávky za likvidovanou firmou (v první řadě stát, poté banky apod., teprve poté ostatní věřitele), takže se sice můžeš přihlásit likvidátorovi (písemně), ale pravděpodobnost, že ze své pohledávky ´uvidíš´ aspoň nějaké peníze, není veliká.

Další odpovědi
anonym

Reklamaci napiš úplně stejně, jako by se o firmu v likvidaci nejednalo, adresovat ji ale musíš přímo na likvidátora. Ten je povinen zajistit i takovéto situace.