Firma ukončila činnost,dostal jsem zápočtovy list.

nedostal jsem ale papír s výpovědí ani jiné dokumenty o ukončení firmy.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak si vyžádejte doklad o tom,že s Vámi firma rozvázala pracovní poměr,,že je podnik v likvidaci..

Další odpovědi
Jambalaya

To je zajímavé.
Doklady o ukončení firmy se vás nijak netýkají. Pokud jste ale nedostal výpověď, dohodu ani jiný doklad o ukončení, pak se domnívám, že pracovní poměr neskončil. PP nelze ukončit jinak než písemně, kromě případů úmrtí apod.
Zeptala bych se zaměstnavatele na základě čeho pracovní poměr ukončil, následně se pak můžete obrátit na inspektorát práce.

standa

Máte dvě možnosti:

  1. chybný postup*) zaměstnavatele nebudete rozporovat a vezmete jako fakt, že firma zaměstnavatele ukončila činnost a o odstupné se nechcete dohadovat
  • v takovém případě, nic řešit nemusíte, je pro vás dostačující zápočtový list, kde si pouze zkontrolujte záznam o způsobu ukončení prac.poměru
  1. máte důvody a chuť „věc“ řešit
  • neprodleně písemně oznamte statutárnímu zástupci zaměstnavatele, že s odvoláním na ustanovení § 69 zákoníku práce trváte na tom, aby jste byl dále zaměstnán podle platné pracovní smlouvy a nebo, aby vám byla poskytnuta náhrada mzdy
  • tuto písemnost adresujte samozřejmě doporučeně a nejlépe s dodejkou do vlastních rukou
  • pokud nebude otálet, tak máte velkou šanci na úspěch (náhrada mzdy + odstupné)

*) zaměstnavatel vám měl dát výpověď dle § 52/a s tím, že byste měl nárok na práci nebo náhradu mzdy během výpovědní doby + 3 platy jako odstupné nebo byste se dohodli, že skončíte ihned a dostanete 5 platů.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx