béca

firma u které jsem zaměstnána je nyní náhle prodána.

firma u které jsem zaměstnána je nyní náhle prodána. Mám ještě nevybranou dovolenou. Kdo mi jí proplatí a mám na ní vlastně nárok, když je firma prodána a už neexistuje??

Nejlepší odpověď
anonym

Prodaná firma jinému vlastníku neznamená, že neexistuje. Nový vlastník převzal od insolvenčního správce všechny práva a povinnosti včetně zaměstnanců.

vycházím z předchozí otázky http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-za-me-bude-platit-socialni-a-zdravotni-pojisteni-kdyz-firma-u-ktere-jsem-zamestnana-je-nyni-v-konkurzu

Další odpovědi
Děda Louda

Pracovní smlouvu máš sjednanou s firmou, nikoli s jejím vlastníkem. Pro tebe se tedy nic nemění.
Nějak nerozumím tomu, že by někdo koupil neexistující firmu.

anonym

Opět pozor na Kolesovy nesmysly. Pracovně právní vztahy jsou samozřejmě zachovány i po změně společníka(ů), či akcionáře(ů).

Michal Kole

Mám pocit, že s Vámi nová firma musela uzavřít nové pracovní smlouvy, protože defakto pracuješ načerno.