janas.d

Firma Novák dveře s.r.o. mne prodala dveře majitel nemá trvalé bydliště a jsou na něj vedené exekuce jak postupovat?

Jak je možné postupovat ,když jsem po zakoupení dveří zjistila,že majitel firmy má bydliště hlášeno na obecním úřadě Husova 5,je vedeno na něj několik exekucí?Jedná se o firmu dveře Novák z Brna

Nejlepší odpověď
gecco

A máš s těma dveřma nějaký problém???
Nebo „jak postupovat“ v čem – chceš poradit???
:-O

Mimochodem – proč si důvěryhodnost firmy prověřuješ až po uzavření smlouvy – zaplacení???

Další odpovědi
Emefej

Co je s těmi dveřmi?

setapouch

Pokud jsi dvere kupovala pres Internet nebo po telefonu (spravne receno prostredky komunikace na dalku), muzes od smlouvy odstoupit do dvou tydnu.

Jinak jestli jsou v poradku, nasad je a uzivej si je. Jestli nejsou, reklamace v sidle nebo kterekoli provozovne prodejce, pripadne v urcenem servisu, podle toho, co mas bliz.

Exekuce na „majitele firmy“ ani neexistence jeho bydliste neni prekazkou podnikani nebo prodavani, protoze ty nekupujes od Novaka, ale od firmy. A v pripade ukonceni podnikani musi podnikatel nahlasit zivnostenskemu uradu, kde se budou resit pohledavky nebo reklamace.

Agneta

To nevíš, že „S.r.o.“ je pro podvodníky to nejlepší, co jim náš právní řád vůbec může poskytnout?
Jak už uvádí sepadouch, ty nekupuješ od Nováka, ale od firmy, a u s.r.o. se dá exekutovat jen majetek firmy (tak maximálně lednička nebo kávovar) a ne jeho soukromý majetek. Na jeho vilu, konto a Porsche se nikdy nedostaneš :DDD

mosoj

A dveře – máš ?

janas.d

Dveře mám,ale certifikát ne a zjistila jsem že zde pán nemá servis a je z daleka.Přemýšlím o vrácení peněz jelikož se cítím být obelhaná

gecco

Tvé pocity nejsou až tak podstatné – podstatné je znění kupní smlouvy. Pokud na svých pocitech ´trváš´, navštiv s kupní smlouvou právníka – obecně (bez znalosti smlouvy) ti nikdo nemůže poradit.

A jinak doufej, že dveře budou fungovat tak, jak mají a nebudeš servis potřebovat (já si případné seřízení apod. – 1–2× ´za život´, dělám sám, není to až takový problém) a k reklamaci nebudeš mít důvod.
😉