pastel.ka

Firma neplní dodání zakázky – jak to mám řešit?

zadala jsem objednávku na plastová okna. Fa.mi poslala zálohou fakturu. Tu jsem zaplatila 4.3. s tím, že okna budou dodána do 10.4.
po několika tel.rozhovorech se firma vždy vymlouvala ( okna jsou ve výrobě, nemáme auta na rozvoz a pod)v současné době nekomunikuje vůbec.Smlouvu o zhotovení zakázky neposlali,ačkoliv napsali, že ji posílají.Přišla jen a pouze zálohová faktura.Jak to mám řešit ?
Doplňuji:
doplnění – jedná se o fa. Desort, Ústí nad Labem

Nejlepší odpověď
standa

Moc šancí nemáte ☹

  1. snažte se firmu dohnat a ´přesvědčit´, aby konala
  2. už teď vážně přemýšlejte o žalobě…

Já bych doporučil razantní postup, a to s napsaným návrhem žaloby v ruce bych se snažil firmu přimět, aby začala konat. Pokud nebude reagovat (tj. pokud buď nevrátí peníze nebo nezačne s pracemi) do náhradního termínu, např. do týdne, tak bych podal návrh žaloby k soudu.

Další odpovědi
NickD

V případě nedodržení termínu zakázky,vám náleží penále za nedodržení termínu.Tuto informaci by jste měla mít ve smlouvě.Přesné procento ale navím a ze zkušenosti je to v řádu několika stokorun.

janulajda

není to náhodou Michal Hanousek ze Světlé nad Sázavou??