ladinecka

firma a rozvod

Dobry den, mam dotaz, kdyz malou firmu vlastni mamka a ja jsem tam zatim zamestnanec,tak kdyz se vdam a jednou ta firma pripadne mi, jak to udelat, at to neni spolecny majetek i manzela?dekuji.

Nejlepší odpověď
kropitko

Doporučuji před svatbou sepsat smlouvu u notáře,on Vám poradí,jak vše přesně formulovat.

Další odpovědi
standa

Nemusíte dělat nic.

Záleží na mamince na koho jednou firmu převede.A pokud ji v době vašeho budoucího manželství ´převede´ jen na vás, tak do Společného Jmění Manželů tato firma nespadne.

Wareg

Doporučil bych se obrátit na notáře a sepsat tzv. předmanželskou smlouvu, kde uvedete všechny žádosti, týkající se společného majetku.

Jambalaya

Až jednou připadne firma Vám, bude to nejspíš formou dědictví, tedy nabytí podílu ve firmě zděděním. Pokud by mamka chtěla, může vám podíl ve firmě darovat za života. Ani v jednom případě se nestane firma SJM a zůstane ve vašem výlučném vlstnictví, ať budete vdána, či ne. Předpokládám, mluvíte-li o firmě, pak to bude s.r.o. nebo a.s. v tomto případě není potřeba sepisovat předmanželskou smlouvu.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.