ceener

Kdo všechno financuje diagnostické ústavy?

Hledal jsem ve vnitřních řádech diagnosťáků a nikde jsem nemohl najít, kdo je vlastně financuje. Za případné odpovědi děkuji předem.

Nejlepší odpověď
Drap

Stát. Kdo jiný?

Další odpovědi
ivzez

Zkuste hledat jinde, vnitřní řády diagnostických ústavů
nejsou správným zdrojem těchto informací.

Když už to Drap prozradil → je to samozřejmě stát
(nebo už jste někde „potkal“ soukromý ústav?).

ceener

To Drap: Čili tedy, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, a dále? Zdá se mi to málo.

Drap

Ano, přes ministerstvo. Jinak nikdo. Nebo snad myslíš že by pro někoho mohlo být financování diagnostických ústavů výhodným podnikatelským záměrem? Pokud chceš, můžeš samozřejmě některému poskytnout dar. Rádi ho přijmou. Všechny tyto prostředky jsou z našich daní.

annas

Jen doplním. informacio z 19. září 2012

"Rodiče budou moci posílat děti do diagnostického ústavu ještě pět let

Ministerstvo školství zákon předložilo, protože se snaží snižovat náklady na diagnostické ústavy, které se pohybují kolem 520 tisíc korun ročně za dítě, v dětských domovech pak kolem 293 tisíc. Na péči o ohrožené děti tak jde nyní zhruba sedm miliard ročně, z toho 3,5 miliardy stojí péče v ústavech.
atd."
psb-/domaci.aspx?c=A120919­_150029_domaci_zt

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/deti-v-diagnostickych-ustavech-novela-zakona-o-ustavni-vychove-psb-/domaci.aspx?c=A120919­_150029_domaci_zt