Finanční úřad mi vrátil moc peněz, co s tím?

Letos jsem si podával sám daňové přiznání(jsem zaměstnanec) a FÚ mi místo nějakých 16 stovek vrátil přes 20 tisíc, jak to mám řešit? předpokládám že peníze si nechat nemohu?. Děkuji za případné odpovědi.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já bych kontaktoval FÚ a upozornil je na nesrovnalosti. Oni časem na většinu věcí přijdou a chtějí to pak zpět.
Zkušenost

Další odpovědi:

Dobrý den, Sangaji.
Kdysi se mi stalo něco podobného a bylo to v pořádku. Finanční úřad mi tehdy "vracel přeplatek na dani ze závislé činnosti" ve výši kolem 15 tisíc Kč.
Je otázkou, zda zaměstnavatel prováděl řádně srážky záloh a jak na tom jste s odpočitatelnými položkami a s výší sražené zálohy na daň z příjmu.
Jsem daňařka, takže bych Vám dokázala poradit. Bylo by ale třeba, abyste mi přeposlal oskenované daňové přiznání, nebo popsal, co v kterém řádku máte uvedeno.
Jednodušší je zajít přímo na FÚ (pokud ho máte v místě bydliště) za pracovnicí, která má Vaši daň ze závislé činnosti (nebo daň z příjmu fyzické osoby) na starosti a rozebrat s ní konkrétní položky daňového přiznání přímo na tomto úřadě.
Pokud budete chtít situaci podrobněji rozebrat se mnou, napište mi do vnitřní pošty. Profil mám otevřený, takže s tím žádný problém nebude.

Zlatý

Vrátit to musíš. Je to jako, když se někdo splete v čísle účtu.

Pokročilý

Mě nevrátil žádné a měl mi dát 3000

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.