olikman

Finanční pomoc v nouzi

Narkoman s nařízenou ambulantní léčbou po propuštění z vězení, kde si za krádeže odpykal 15 měsíců, se rozhodne pro léčbu v psychoterape­utické komunitě s předpokládanou dobou pobytu 6 měsíců – 2 roky. Měsíční poplatek činí 5000Kč za ubytování a léčbu, cca 1000Kč za stravu. Jedná se o osobu zcela bez majetku a finančních prostředků.
Má ze zákona nárok na finanční pomoc? Je taxativně stanovená její výše a členění?

Odpovědi
standa

V obdobných zařízeních je bezplatná pouze léčba, ale ubytování a strava nikoli.