Financak Exekuce

Dostal jsem se do financich i jinych velkych problemu a ted kdyz se snazim sve pomoci prokopat cestu z haldy hnoje – zaslal jsem dopis na financi urad, ze jsem v minulem roce nepodnikal a pozadal o promunuti pripadnych pokut a penali a umozneni splatkoveho kalendare na dluznou castku za rok predchozi. Jako odpoved mi dnes prisel Exekucni rozkaz zamestnavateli.

Jenze ja jsem mel v praci smlouvu na dobu urcitou (nahrada za nemocnou zamestnankyni na 6 mesicu) a k 27.3.2010 sem v praci skoncil.

Jenze ja se ted bojim, ze mi to jeste strhnou z breznove vyplaty, ackoli exekucni prikaz je ze vcerejska. Mel jsem tam nevycerpanou dovolenou, nemal jsem za celou dobu ani den dovoleny a ted mam o to prijit?

Jsem celkem svorc, protoze v unoru jsem byl nemocny a nemocenskou jsem jeste nedostal zaplacenou ani od zamestnavatele ani od socialky, takze posledni vyplatu jsem dostal v lednu… :((

Nejlepší odpověď
standa

Pokud zaměstnavatel obdrží exekuční příkaz, tak musí okamžitě konat a provést srážku z dostupné mzdy…, přitom je úplně jedno za jaké období tato mzda ´vznikla´.

A bohužel i náhrada mzdy za dovolenou podléhá
exekučním srážkám.

Zaměstnavatel vypočte tzv. nezabavitelnou část (pokud jste sám tak to bude cca 7.000) a vše ostatní vám srazí.