irij

finalizování CD

co je to finalizování CD, proč se na přehrávací věži objevuje : disk not finalizet

Nejlepší odpověď
nonnel

Jednou z možných chyb při vypalování je disk bez ukončovací stopy. Tato chyba může vzniknut například při vypalování nad kapacitu média (overburn) nebo přetížením počítače v závěrečné fázi vypalování. Další častá chyba při vypalování je vypálení další sekce disku (session) bez řádného ukončení sekce předchozí. Na takto vypálených discích jsou sice data uložená bez chyb, není je však možné běžným způsobem načíst.

Další odpovědi
Tombik

To je finální část při vypalování CD,kdy se uzavírá. Chyba bude na straně výrobce/vypalo­vacího programu/mecha­niky PC