Natee

Filozofická fakulta UK – Ústav anglického jazyka a didaktiky

Ráda bych se věnovala angličtině, třeba překládala..
Jak bych se v budoucnu po vystudování této VŠ mohla uplatnit?
A je možné na tuto VŠ jít z ekonomického lycea..?
Má to do budoucna užitek?

Odpovědi
Zibner

Všechno se dá zužitkovat, když se tomu věnuje dostatek píle a času. I z ekonomického lycea se dá jít na jazykovou školu, proč ne? Rozjezd bude sice trochu těžší, ale pokud tě to bude bavit, pak se to časem poddá a půjde to. Co se týče toho uplatnění. Z tohoto oboru se dá jít třeba na delegáta či na překladatele tlumočníka, překladatele pro nakladatelství apod. Zajímavou prací je i kontrola anglické literatury přímo ve VB nebo USA a v neposlední řadě se dá samozřejmě angličtina vyučovat.