Clarissa

Film ve 3D + diopritské brýle

Nosím dioptrické brýle na dálku. Myslíte, že budou problémy s tím v kině?

Zkoušela jsem 3D brýle u kamaráda na televizi a po pár minutých mě z toho začali docela bolet oči. Bude kino totéž nebo díky velké obrazovce to může být v pohodě? Slyšela jsem že je i rozdíl v samotném 3D – zda to nějak bliká nebo co, nebo je to klasicky.

Jinak mám na jednom oku 3,25 a na druhém 4 dioptrie. A dost trpím na migrény.

Odpovědi
mosoj

Nech to 3 D plavat, zas o tolik nepřijdeš.
Ještě se starat o druhé brýle.

Zvědavý

Z mé vlastní zkušenosti problémy nebudou :)

Dochy

Obecně 3D a obecně kino může být s migrénama problém. Jediný způsob jak to zjistit je zkusit to. Kina mívají jiný systém než TV. Přinejhorším dřív zdrhneš (na poprvé si kup lístek někam k uličce).

Dioptrie by vadit neměly, pod 3D brýle v kině by se měli dioptrické vejít. Ale opět lepší ověřit v kině…