hubickova

film Lidice

Dívala jsem se na film Lidice a docela to se mnou zamávalo-ale jinak se mi moc líbil.Zajímalo by mně,jestli žije ještě nějaký potomek a nebo příbuzný filmového Šímy/hrál ho Karel Roden/.

Nejlepší odpověď
anonym

Ve skutečnosti se jmenoval František Saidl a jeho nešťastný milostný dopis byl jedním z hlavních důvodů k vypálení Lidic.

Zdroj: http://instin­kt.tyden.cz/ru­briky/ostatni/o­sud/frantisek-saidl-ten-ktery-prezil-lidice_26010.html

Další odpovědi
anonym

ad Vlk z lesa, odkaz je výmluvný, jen jsi pomotala fakta:

  1. Dopis psal ženatý Fiala Aničce. Oba byli ve filmu popraveni zezadu ranou do týla ve scéně, kde jim jakoby měří výšku.
  2. Dopis nebyl důvod, ale účelová záminka k demonstrování exemplární exekuce (počtem popravených největší v celé střední Evropě za války).
  3. Film byl velice silnou výpovědí o reálném pohledu na tehdejší dění, včetně netradiční postavy Saidla, jenž byl dobově bojkotován, protože se nehodil do totalitního zobrazení.

viz názorný odkaz ve zdroji:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Li­dice_(film,_2011)

hichkv

ANO

nedavno kdyz bilo to viroci davali o tom dokument
nekolik deti (16) dali na previchovu do nemeckejch rodin