Fígl na vedra? Zatímco se u nás hledají legální cesty, v Rusku je možné fakt všechno! Máme se též inspirovat?

I sám Fučík by zíral – viz šokézní ukázka:
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/305473-metro-v-rusku-jelo-s-otevrenymi-dvermi.html
(Země „neomezených“ možností naruby).
Doplňuji:
Že jde o poruchu je uvedeno v komentáři v diskuzi, překvapivé je právě to, že kdekoliv jinde by prostě souprava nepokračovala v provozu.

Nejlepší odpověď
anonym

Jen se potvrzuje názor, že v Rusku (a před tím v SSSR) je možné prostě všechno!
Úplně všechno…
Co se týká metra v Petrohradě, možná to nebylo na škodu aspoň si tam vyvětraly. Větší puch jako v moskevském metru jsem nikde nazažila. Kanál je proti tomu vůně. Navíc se po zemi povalovalo dost naprosto ožralých invalidů, kteří zrovna nevoněli
a žebrali. Bylo to za komunistů!
Dnes to musí být mnohem horší…
Když někdo takový jede ve vagónu s vámi, vezmete za povděk i otevřenými dveřmi!
Bohužel jak je patrné, veškerá zabezpečovací zařízení jsou k ničemu když selhává „lidský faktor“. A kdyby někdo vypadl za jízdy? Nás mnógo! ☹
Doplňuji:
Omlouvám se: vyvětrali !
Ach jo!

Další odpovědi
autacek

Nápad dobrý a moskevské pasažérky též kočky :o)

Lucijej

Takový nápad bych s klidným svědomím oželela.

V pondělí jedu do Prahy, tak doufám, že se tam nenechají inspirovat…

badisko

tak napad dobrej :D ..nekdy to pouzivaji ridici autobusu u prednich dveri neni to standart je to proti predpisum ale uz jsem se stim setkal …
Jen by me zajimalo kdo za to nese zodpovednost v pripade nehody ..Ridic ..nebo nekdo nad nim …osobne kdyby mi nekdo rekl se mam takto pokracovat v jizde nejspis bych ho poslal tam kde slunce nesviti …:D a rekl bych mu aby si to odridil sam …neco se stane dotycny to zapre a mam problem jak krava …:D ..
teda ja byt ridic nelajznu si to …:D…a kdyz tak uz bych to musel mit od nekoho podepsane …:D ..

anonym

No fuj, úplně mi z toho bylo špatně, hlavně zůstat sedět a nevystrkovat kebuli ven 🙂

honza19hk

nevím co se divíte i české republice jsem to několikrát viděl..Sice ne v metru ale v autobusech je to poměrně častá věc.
Doplňuji:
a jestli si to čet bylo to kvůli pořuše zavírání dvěří,ne kvůli teplu. V tunelech x metrů po zemí takové teplo zas nebude.

zjentek

jediné, čím se tato průměrná aktualita z rubriky koktejl vymyká, je pochopit, čím je tady šokézní.
Doplňuji:
kdekoli jinde by prostě souprava nepokračovala? Kde kdekoli? Jak daleko dohlédneme? Tam, kde vidím já, to tak běžně jezdí ,)

gagaga

Ze slo o poruchu uz je uvedeno i v hlavnim clanku …proto me u vas prekvapil odkaz na poruchu vagonu v rubrice pocasi … ja toho ale nechspu vic :)
ale ja ty rubriky jinak neresim.
:)
a uz jste rozposlal vasi otazku vsem , tak jak to delate s vasimi odpovedmi , aby vas vsichni obodovali ? me to drive trvalo dost dlouho, nez jsem pochopila, proc mi to vzdycky vsechno posilate ..:)
Ale at " nezeru ", hvezdicku vam dsm taky .. i kdyz otazka na me pusobi trochu zmatene ..a bodik bude pravy !! :p

mosoj

Příspěvek smazán administrátorem.

gagaga

A to vim o lidech, kterym kvuli tomu i volal, kdyz nebyli zrovna na pc .. :)
ze me cislo nevydoloval ..
mam ale maily, jeste z dob " veselky " .., tim se vzdy bavim, kdyz je mi ouvej .. :)
a nebojte mosoj, ostatni na to casem take prijdou ..
Doufam .. a kdyz ne, tak je mi to jedno .
ja ho mam jako saska odpovedi .. neublizuje, jen plive a " steka "
takovej pudl, co by kousat chtel, ale uz nema ani ty zoubecky …

anonym

Budík, který ničí peníze, vzbudí i ty největší spáče
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/305459-budik-ktery-nici-penize-vzbudi-i-ty-nejvetsi-space.html,
jinak při vedrech je dobré i tohle
 http://ceskedra­hy.info/wp-content/upload­s/2012/07/vlak_in­die.jpg

Dr. Axl

ja to nejak se svoji inteligenci nechapu .. ty dvere byly porouchane, nebo umyslne otevrene kvuli " vetrani " … .?
jezdi tedy takhle otevrene cele leto ?
dekuji za vysvetleni . ( iq tykve )

honza19hk

Tak ti nevím doktore,ale to,že mělo poruchu je napsané už hned v článku,ne v nějaké diskuzi.

gagaga

Honzo, on cte doktor jen kazde pate slovo .., tak ho omluvte ..diky
kdyz se volil papez, tak dal pro zmenu otazku, aby jsme si tipli, kdo bude zvolen .. a posunoval ji ( kvuli hvezdickam ) , jeste hodinu pote, co uz byl zvolenej :)
takhle by to melo fungovat i ve sportce :)

  • iv-

pl4toon

Video jsem viděl na různých video portálech a nikde se to nepopisovalo jako úmysl, všude jako porucha.
Z reakcí pasažérů se nedá moc vyčíst. Na holkách je vidět určité pobavení nastalou situací. Tipnu si, že to nebyla první stanice, ze které metro vyjelo s otevřenými dveřmi. Proto si to nejspíš začali natáčet. Snad ani v Rusku by takhle neriskovali bezpečnost pasažérů, muselo se jednat o selhání více systémů. Ale je to jen moje spekulace, v Rusku je všechno možné :)

anonym

ad pl4toon – samozřejmě je to porucha a nejenom v jedné stanici – rozruch na netu to vzbudilo právě proto, že u nás, jakmile je bezpečnostní závada, tak je nemyslitelné pokračovat v jízdě.
Nejen pro přísné předpisy pro strojvůdce, ale především zabezpečovací systém by vůbec soupravu nedovolil rozjet.
Ten příkrý rozpor mezi civilizovanou Evropou a východními móresy v Rusku a Asii, ilustrují, jak i zeměpisný posun může znamenat i zpoždění několika staletí.
ad autacek – není to v Moskvě, ale v Petrohradu, nicméně tytéž soupravy zn. Mitiščin donedávna jezdily i v Praze, když jsme byli odkázáni na nucené dodávky v rámci RVHP.
Dnes máme moderní M1 z tuzemské ČKD/ Siemens, – viz odkaz:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sou­prava_metra_M1

gagaga

Dr., procpak nereagujete na falesny profil ?? :(

anonym

Nekrmte trolly! Snaží se jen uboze provokovat.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tro­ll_%28internet%29

gagaga

To se na vad hodi.. :) alespon si umite udelat legraci sam ze sebe a to je fajn.. :) -iv-