Co může být příčinou výpadku elektřiny ve Fiatu Scudo? Napadá mě jen špatný přechod na kontaktech nějakého relé.

Stala se mi nemilá věc, přišel jsem k autu Fiat Scudo (rok výroby 2009), a po otočení klíčku se nerozsvítily ani konrolky. Auto bylo teplé, zastavil jsem pouze na chvíli před obchodem, baterie je nová. Fungovalo asi v nějakém nouzovém režimu, protože šlo elektricky odemykat a fungovaly i varovné čtyři blinkry. Nešlo nastartovat ani přes kabely. Asi po hodině jsem se vrátil a auto fungovalo normálně. Zajímalo by mě, zda má Scudo nějaké centrální relé nebo stykač, který spíná po zapnutí klíčku "silovou" elektriku. Je to jediná závada, která mě teoreticky napadla, a to špatný přechod na kontaktech nějakého relé. Samozřejmě budu rád i za další případné podněty zkušenějších motoristů.

Odpovědi:

Pokročilý

Já bych to spíš odhadoval na spínací skříňku. Žádné takové relé tam asi nebude (všeobecně nebývají), protože kdyby mělo spínat a držet proud pro startér, tak by to byla dost drahá a zbytečná součástka, která by při výrobě to auto prodražovala.
EDIT: Svazek 60-ti klíčů pověšený na spínací skříňce dost brutálně zkracuje její životnost.

Bronzový

Asi bych si také tipnul na vadnou spínačku. Některé modely od Fiatů měli problém s ukostřením

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.