jenbo

Co může být příčinou výpadku elektřiny ve Fiatu Scudo? Napadá mě jen špatný přechod na kontaktech nějakého relé.

Stala se mi nemilá věc, přišel jsem k autu Fiat Scudo (rok výroby 2009), a po otočení klíčku se nerozsvítily ani konrolky. Auto bylo teplé, zastavil jsem pouze na chvíli před obchodem, baterie je nová. Fungovalo asi v nějakém nouzovém režimu, protože šlo elektricky odemykat a fungovaly i varovné čtyři blinkry. Nešlo nastartovat ani přes kabely. Asi po hodině jsem se vrátil a auto fungovalo normálně. Zajímalo by mě, zda má Scudo nějaké centrální relé nebo stykač, který spíná po zapnutí klíčku „silovou“ elektriku. Je to jediná závada, která mě teoreticky napadla, a to špatný přechod na kontaktech nějakého relé. Samozřejmě budu rád i za další případné podněty zkušenějších motoristů.

Odpovědi
tforro

Já bych to spíš odhadoval na spínací skříňku. Žádné takové relé tam asi nebude (všeobecně nebývají), protože kdyby mělo spínat a držet proud pro startér, tak by to byla dost drahá a zbytečná součástka, která by při výrobě to auto prodražovala.
EDIT: Svazek 60-ti klíčů pověšený na spínací skříňce dost brutálně zkracuje její životnost.